Особливості транспортування продуктів перероблення насіння соняшника.

Особливості транспортування продукції, що отримана у процесі перероблення соняшника, грають важливу роль у побудові логістичних схем. Продукти перероблення насіння соняшника займають значну роль на ринку та мають великий попит.

Виробничі підприємства використовують насіння соняшника для виготовлення рослинної олії, а продукти, що залишилися, додатково переробляють.Тобто це оптові закупки ,тобто великі об’єми.

Продукти перероблення насіння соняшника.

Насіння, олія, шрот і макуха – користь кожного з цих продуктів неоціненна. Сьогодні процесом перероблення соняшнику займається низка великих і не дуже сільськогосподарських підприємств. Однак мало продати насіння або будь-який інший продукт, що утворився після перероблення, важливо дотримуватися ряду умов, щоб не порушити якість продукції в процесі транспортування.

Кожен із продуктів перероблення насіння соняшника має ряд особливостей, які слід обов’язково враховувати при їх перевезенні. При цьому слід розуміти, що як транспорт може застосовуватися і залізничні склади, і спеціальні автомобілі, і навіть морські судна. Важливо, щоб перевізник враховував особливості та безпеки транспортування.

Особливості транспортування насіння соняшника

Так, насіння соняшника має властивість гігроскопічності, тобто здатна поглинати вологу із повітря. Це може призвести до зміни маси, втрати фізико-хімічних властивостей товару і навіть його псування. Тому якщо Ви хочете насіння купити або навпаки продати, але при цьому зберегти його властивість, слід серйозно підійти до вибору способу транспортування. Найчастіше, щоб перевезення насіння було рентабельним, слід використовувати вантажні машини, що мають фіксовану платформу або самоскидний кузов. Деякі перевізники пропонують транспортувати соняшникове насіння за допомогою зерновозів. Слід пам’ятати, що не всі види машин підходять для цих цілей, часто потрібне їхнє переобладнання.

Особливості транспортування соняшникової олії.

Олія оптом в Україні виробляється в досить великих обсягах. Частина йде на вітчизняний ринок, а частина експортується. У процесі транспортування соняшникова олія, яка виходить методом пресування насіння соняшнику менш вибаглива. Не фасоване масло, як правило, транспортують із застосуванням автотранспортних або залізничних цистерн. Перш ніж залити туди продукт, необхідно ретельно перевірити його на наявність сміття або сторонніх тіл, які можуть вплинути на якість продукції. Крім того, на олію можуть негативно впливати прямі сонячні промені. Вони руйнують хімічну формулу і можуть призвести до втрати більшості корисних речовин. Цистерни, які застосовуються для транспортування олії з насіння соняшника, слід підбирати з нижнім зливом. Крім цього, належну увагу слід приділяти питанню герметизації.

Якщо йдеться про те, щоб транспортувати олію соняшникову, упаковану в бутлі або мініцистерни, то їх можна перевозити в залізничних вагонах, на піддонах, які зможуть захистити товар від ушкоджень.

Ще більше про транспортування олії

За нормами ДСТУ, гарантійний термін зберігання соняшникової олії — 4 місяці. Якщо зі зберіганням олії все просто, то транспортування продукту має здійснюватися відповідно до певних вимог:

  1. Олію перевозять у спеціально призначених залізничних цистернах із нижнім зливом, що мають трафарети й написи «Олія» відповідно до чинних правил перевезення вантажів.
  2. В автоцистернах із щільно закритими люками та в інших критих транспортних засобах відповідно до правил перевезень вантажів, чинних на відповідному виді транспорту.
  3. У разі транспортування продукту відкритим автотранспортом, бочки, фляги та ящики з фасованою олією соняшниковою повинні бути захищені від атмосферних опадів та сонячного проміння.
  4. Перевезення фасованої олії у відкритих ящиках повинно бути погоджено з замовником.
  5. Олію соняшникову до розливу в спожиткову тару зберігають у закритих місткостях відповідно до інструкції виробника та в закритих приміщеннях.
  6. Олію в тарі з вітчизняних та імпортних кольорових або не кольорових полімерних матеріалів, скла та пакетах з ламінованим покривом зберігають у закритих затемнених приміщеннях при температурі від плюс 8 °C до плюс 20 °С.

Макуха. Умови безпечного транспортування.

Макуха, яка утворюється в результаті віджиму олії з насіння, як не дивно звучить, схильна до самозаймання. Це відбувається через те, що в процесі обробки в продукті залишається деякий відсоток олії, яка, окислюючись і виділяючи тепло, може самозайматися. Особливо якщо йдеться про макуху відсотковим вмістом жиру від 8 до 9 % та вологістю до 5 або понад 10%. В іншому випадку продукт безпечний. Тому компанії, які планують транспортувати макуху, отриману з насіння соняшника, повинні перевіряти кількісний вміст вологи та жирів та приймати лише ті партії, які відповідають безпечним показникам.

Крім цього, транспортний засіб, в якому планується перевезення, має бути сухим і чистим. До зберігання даного продукту є вимоги. Макуха повинна зберігатися в мішках, покладених на стелажах та піддонах. На нього не повинні потрапляти прямі промені сонця. Приміщення повинно мати хороший приплив повітря, тому бажано розміщувати продукт у приміщеннях, що добре провітрюються.

Особливості транспортування шроту

Ще одним популярним продуктом перероблення насіння є шрот. Це один із різновидів макухи, яка виходить після застосування процедури екстрагування з використанням спеціальних рідин. У ньому міститься менше ніж 3% залишкового жиру, тому він менш схильний до процесу самозаймання. Але й він не такий безпечний, як хотілося б. Пил, що утворюється від продукту вибухонебезпечний. Крім цього, рідини, які застосовуються при його обробці, належать до розряду легкозаймистих. Поряд з повітрям вони можуть утворювати небезпечні пари в закритих приміщеннях.

Транспортування шроту допускається у мішках, навалом. При цьому обсяг у мішках має бути в межах 1,69 – 1,73 м3. Перед навантаженням перевізник повинен перевірити відповідність товару допустимим показникам із ДСТУ. У разі потреби мають бути проведені спеціальні заходи, які допоможуть запобігти наслідкам (вибух, загоряння та інше).

Щоб купити насіння або продати насіння соняшника, слід заздалегідь подбати про дотримання правил для його транспортування. Це ж стосується і продуктів, які отримують у процесі перероблення соняшникового насіння.

Підпишись на наш сайт!

Та приєднайся до інших наших підписників, щоб читати новини нашої компанії!

Ми обіцяємо, що ніколи не будемо спамити! Перегляньте нашу Користувацьку угоду для отримання додаткової інформації.