Виробництво олійних культур в Україні протягом 2023/24 маркетингового року

Виробництво олійних культур в Україні протягом 2023/24 маркетингового року збільшиться приблизно на 3,5 млн тонн у порівнянні з попереднім сезоном.

За даними асоціації “Укроліяпром”, урожай соняшнику зріс на 1,4 млн тонн, соєвих бобів – на 1,4 млн тонн, насіння ріпаку – на 0,8 млн тонн.

Однією з особливостей поточного маркетингового року є значне зростання внутрішнього перероблення насіння ріпаку, що призвело до збільшення виробництва та експорту олії ріпакової та шроту. внутрішнє перероблення насіння ріпаку може досягти рекордних 1 млн тонн. Липень-листопад поточного маркетингового року вже відзначився переробленням понад 0,8 млн тонн. Прогнозується, що виробництво олії ріпакової складе 0,42 млн тонн, а експорт – 0,4 млн тонн.

Також, згідно з інформацією асоціації, у поточному сезоні передбачається збільшення перероблення насіння соняшнику до 13,5 млн тонн (понад 90% від ресурсів соняшнику) та збільшення виробництва соняшникової олії до 6 млн тонн, що на понад 3% перевищить показник довоєнного 2020/21 маркетингового року.

Зокрема, у 2023 році за прогнозами “Укроліяпром” очікується збільшення виробництва соняшникової олії до 5,8 млн тонн, що перевищить її виробництво в довоєнному 2021 році на 11,5%, та експорту – до 5,5-5,6 млн тонн (або на 10%).

Прогнози вважаються реалістичними, але вони залежать від максимального перероблення насіння олійних культур, зокрема соняшнику, на вітчизняних потужностях, та уникнення обмежень експорту продукції з високою доданою вартістю, особливо олії соняшникової та шроту.

Підпишись на наш сайт!

Та приєднайся до інших наших підписників, щоб читати новини нашої компанії!

Ми обіцяємо, що ніколи не будемо спамити! Перегляньте нашу Користувацьку угоду для отримання додаткової інформації.